HAKKIMIZDA

POMERANIAN BOO HOUSE, UZUN YILLARIN GETİRDİĞİ TECRÜBEMİZLE 300’DEN FAZLA POM’A EV SAHIPLİĞİ YAPAN BÜYÜK BIR AİLEYİZ.

Sevginizi, ilginizi, evinizi ve ailenizi paylașmak isterseniz; bizler burdayız.

Saymakla bitiremeyeceğimiz sadece yașayarak görebileceğiniz, daha birçok özelliği olan bu güzel canlılar için Pomeranian Boo House ailesi olarak bizler neler yapıyoruz diye soracak olursanız; hemen söyleyelim: ONLAR BİZİM HAYATIMIZ.Bangkok/Tayland ve İstanbul/Türkiye’de bulunan 2 çiftliğimizde de uzman kadromuz tarafından doğum anlarından, sizler için sahiplendirebileceğimiz yașa gelene kadar ki bakım; sağlık; eğitim gibi bir Pom için ciddi önem tașıyan her türlü konuya profesyonel bir șekilde yaklașıyoruz. Çiftliklerimizde bulunan ve sizler tarafından sahiplenen bütün pomlarımızın, doğumundan itibaren bütün hayati süreci yakından takip edilip, resmi belgeleri hazırlanıp her türlü bakımı ve eğitimi yine Pomeranian Boo House’un kendi bünyesinde bulunan Pom Veteriner ve Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktır.

Bu profesyonel yaklașımımızı da, dünya çapında geçerli bir belge ile tescillendirmek için ülkemizi temsil eden ilk ve tek Türk firması olarak FCI (Federation Cynologique Internationale) tarafından düzenlenen yarıșmalara katılıyoruz. Son 3 senedir katıldığımız bu yarıșmalarda “En Güzel Pomeranian” dalındaki ödülleri her sene kazanarak, ülkemizi en iyi șekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz.

Onlara olan ilgi ve alakamız sadece sizler sahiplenene kadar mı peki ? HAYIR:

Sahiplendikten sonra her türlü bakımları, sağlık kontrolleri ve sizlerin talepleri doğrultusundaki eğitimlerinden de bizler sorumluyuz.
Sizlere 7/24 danıșmanlık vermeye hazır ekibimiz; istediğiniz zaman kardeșlerinin de yer aldığı çiftliğimizde misafir edebileceğimiz kapsamlı Pom Otelimiz her zaman hizmetinizde olacaktır.
Kuaför, Așı, Eğitim zamanları geldiğinde bizleri ziyaret edecek vakit bulamadığınızda nerede olduğunuzun bir önemi olmaksızın ekibimiz Pom’nuzun yanında olacaktır.

Pomeranian Boo House by Serkan KömürPomeranian Boo House by Serkan Kömür
Tatlıș mı Tatlıș Köpek Cinsi Pomeranian Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Șey:


1 –
Hani çocuk yetișkin demeden her yaștan kișinin görür görmez mıncırmak isteyeceği canlılar vardır ya; iște onların içine oyuncu, sadık, zeki, miniminnak kalpli ama koca yürekli ruh kaçmıș halleridir Pomeranian’lar.

2 – Varla yok arasında diye adlandırdığımız boyutları (14 -25cm), pamuklarla yarıșan ağırlıklarıyla(1 – 2,5 kg) ömrünüzün 15 – 16 yılınızı ona ayırmanız gereken sevimli mi sevimli canlılardır Pomeranian’lar.

3 – Boyutlarıyla tamamen zıt olan özelliklerinden bahsedecek olursak; minik bedenlerinde tașıdıkları evinizin her bireyine yetecek kadar sevgi dolu kalpleri, sizler dahil olmak üzere evdeki diğer bütün evcil hayvanlarınızla da iyi geçinmelerinin adeta bir göstergesidir.

4 – Pomeranian sahiplerinin onlara ruh okuyucu dediklerini biliyor muydunuz ? Sadece neșenizi değil bazen üzüntünüzü bazen de sırlarınızı paylașabileceğiniz bu minik hayat arkadașınızın vücut dilinize göre hareket ettiklerini görünce yanınızdan bir an bile olsun ayırmak istemeyeceksiniz. Ee boyutlarından dolayıdır ki; bu da sizin için çok zor olmayacaktır:)

5 – O minnak burunlarıyla herșeyi koklama istekleri sadece așırı meraklı olmalarından kaynaklanmıyor; aynı zamanda öğrenmeye çok aç olan bu zeki canlılar, sizden gelecek her komutu kolay bir șekilde benimseyebilen arkadașlardır.

6 – Görünüș ve karakter olarak ciddi farklılıklar gösteren Pomeranian’lar; Pomeranian – Teddy Bear Pomeranian – Teacup olmak üzere kendi içlerinde de 3’e ayrılırlar. Sivri burun hatları, krem ve kahve tonlarındaki 25cm civarı olan boyutlarıyla Pomeranian’lar, Teddy bear ve Teacup’lara nazaran daha haraketli olan en kolay ulașabileceğiniz cinsleridir. Teddy Bear face olarak geçen “BOO” diye de bilinen cinsler, çok özel ailelerden gelen, sakinliği ve karakteristik özelliklerinin yanı sıra yuvarlak hatları, basık küt burnu ve büyüleyici renklerden olușan yumușaçık tüy yapısı ile adeta bir görsel șölen sergilerler. Teddy Bear ailesinin en güzel ırkı olan, 14 cm civarı boyutlarıyla, sadece Amerika, Tayland ve bizler vasıtasıyla Türkiye bölgesinde görebileceğiniz Teacup Teddy Bear’lar, dünyada çok nadir bulunan, karakterleri ve sevimlilikleriyle yanınızdan asla ayıramak istemeyeceğiniz, hayatınıza renk katacak özel canlılardır.

7 – Boyutlarıyla ters düșen diğer bir özellikleri de koca yüreklerinden gelen cesaretleridir. İç güdüleriyle sezecekleri bir tehlike anında hem bölgelerini hem de sizleri korumak için küçük sesli havlama silahlarını emin olun hemen devreye sokacaklardır.

8 – Sizi görür görmez kendisine așık edecek bu dünya güzelleri, aslında güzelliklerini rutin bakımlarına borçlular; doğal olarak görünüșlerine önem veriyorlar biraz:) Her gün taramaktan zevk alacağınız tüyleri, görür görmez insanın içinde mıncırma istediği uyandıran en büyük silahlarıdır aslında:)

9 – Pom’ların renk seçeneklerinden bahsedecek olursak eğer; yaygın olarak bilinen 6 ana rengi konușabiliriz: White Color (Beyaz) : Genellikle Güney Kore ve Vietnam tarafında bulunan özel çiftliklerde yetiștirilen nadir bir renktir.

Parti Color (Karıșık renk): Amerika ve Tayland ’a özgü genellikle beyaz tüy ağırlıklı, kafa ve vücut çevresinde siyah,kahve,gri renklerde tüyler olan bir ailedir.
Black Color (Siyah): Nadir bulunan bir renk seceneğidir. Siyah üzerine karıșık renkte olanları da vardır. Tayland bölgesine ait özel bir ailedir.
Orange Color (Turuncu): Pom’lardaki en yaygın renktir. Amerika ve Tayland bölgesinde yetiștirilmektedir.
Cream Color (Krem): Son yıllarda yaygınlașan bir renk olan, koyu krem ve kırık beyaz olarak da görebileceğiniz, Tayland bölgesinde yaygın olan bir ailedir.
Brown Color (Kahverengi): Pomeranian’ların tüm aile genetiklerinde en yaygın olan diğer bir renktir. Kızıl rengi çağrıștıran açık ve koyu kahve tonlarıyla, tek renk veya karma renklerde de olabilmektedirler.

Pomeranian Boo House by Serkan Kömür
TurkeyEnglishGermanRussiaSaudi Arabia